Valentýnská nabídka 12ti tichých a šumivých vín se slevou -10%

Ch. Ausone

1er Grand Cru Classé „A“, Saint-Emilion

Tento zámek se nachází na samém vrcholu městečka Saint-Emilion. Chateau Ausone je pojmenováno podle básníka, který v letech 310-395 n. l. pobýval v těchto prostorách a vlastnil přibližně 100 akrů. Někdo říká, že zámek Ausone vyrostl na původních základech jeho vily. Zámek vlastnilo několik slavných rodin, nejvíce se do historie zapsal pan Dubois Edouard, který si prošel krizi v 19. století. Po jeho smrti vinařství řídila jeho manželka, madame Dubois-Challon, spolu s dětmi z jeho prvního manželství, rodiny Vauthier. Ch. Ausone mělo v roce 1956 nesmírné štěstí, když se jejich vinohradům vyhnul mráz, který některá vinařství zcela zdecimoval. Například Ch. Cheval Blanc nevyrobilo několik ročníků. Bylo to ale až v roce 1976, kdy byl zdejší enolog Pascal Delbeck jmenován vinařem roku, a tím Ch. Ausone definitivně zařadil mezi největší vína celého Bordeaux.

Až do roku 1990 zámek vlastnily rodiny Dubois-Challon a Vauthier. V tomto roce Vauthierovi odkoupili akcie Dubois-Challon a pan Alain Vauthier se stal hlavním ředitelem Ausone. Posledním členům rodiny Dubois-Challon ponechali právo doživotního užívání samotného zámku (do roku 2003).

Druhé víno La Chapelle de Ausone vyniká svým jemným charakterem a je mnohem dříve připraveno ke konzumaci, vinifikuje a školí se stejně jako první víno, pouze pochází z mladších vinic.

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem