Valentýnská nabídka 12ti tichých a šumivých vín se slevou -10%

Ch. Beychevelle

4éme Grand Cru Classé, Saint Julien

Prestižní vinařství, které bylo po několik století zapomenuto. Je několik teorií, jak Château Beychevelle získalo svůj název. Pravděpodobně jde o francouzský překlad výrazu „stáhnout plachty“ tedy „beche velle“. Historie tohoto château sahá až ke starověkému vévodství Lamarque, součástí kterého bylo „Bayssevelle“.

V roce 1661 vévoda d´Epernon umírá a část jeho majetku je státem zabavena na pokrytí jeho dluhů. V roce 1674 získává pozemek dnešního Beychevelle vévoda z Rendanu. V 17. a 18. století změnil zámek mnohokrát svého majitele. V roce 1757 jsou zaznamenány první pokusy o výrobu vína – to za pomocí 3 lisů a 13 sudů. Zámek v té době vlastnil markýz Francois-Etienne de Brassier. Po francouzské revoluci zámek opět často měnil majitele a v roce 1825 ho získává Pierre- Francois Guestier. V té době již mělo château 250 hektarů vinic. I on byl však nucen v roce 1874 zámek prodat. V současné době je château ve vlastnictví japonské společnosti Suntory. Elegance zámku s jeho klasickou architekturou stylu Ludvíka XV., ho řadí mezi drahokamy v koruně regionu Médoc.

Aktuální rozloha zámku je 250 hektarů, z nich je 90 ha osázeno vinicemi. Vysázené jsou odrůdy Cabernet Sauvignon 62%, Merlot 31%, Cabernet franc 5% a Petit Verdot 2%. Průměrné stáří vinic je 25 let.

Stránka 1 z 2 - 11 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 11 položek celkem